Hosting

Přihlášení

iDNES.cz
Vše co vás zajímá o internetu, digitální televizi, MP3, počítačích, fotografování a DVD. Recenze, návody, testy, reportáže z technicky zajímavých míst, katalog foťáků a další čtení o technice kolem nás
Aktualizace: 37 min 13 sek zpět

Moskevský aerosalon ukázal novou ruskou stíhačku

5 hodiny 8 min zpět
Největším lákadlem prestižního veletrhu letectví a kosmonautiky MAKS 2017 je představení nového stíhacího letounu MiG-35.

Google míří do vesmíru. Na Street View můžete projít už i ISS

7 hodiny 33 min zpět
Služba Google Street View už pokrývá obrovské množství ulic i prostor v mnoha státech světa. Teď se dostává až na oběžnou dráhu. Nově totiž umožňuje projít se i po Mezinárodní vesmírné stanici. Projekt vznikl ve spolupráci s NASA i ESA a ukazuje všech 15 modulů na ISS.

Ze super věznice, kam přesunuli Krejčíře, zatím utekl jediný vězeň

7 hodiny 43 min zpět
Nejznámější novodobý vězeň českého původu Radovan Krejčíř, odpykávající si v současnosti trest v Jihoafrické republice, byl před necelým měsícem přestěhován do nejpřísněji střeženého jihoafrického vězení C Max v Kokstadu, daleko od civilizace.

Statisíce lidí čekaly na plážích na záchranu. Přijely pro ně stovky lodí

20 hodiny 39 min zpět
Úspěšnou evakuaci statisíců vojáků od Dunkerque můžeme označit za vítězství ustupujících. Byla to síla, která by Britům přišla vhod, pokud by Hitler nějakým nedopatřením zavelel k invazi na jejich ostrovy. Klíčovým prvkem tohoto úspěchu byly stovky malých plavidel obsluhovaných dobrovolníky.

Aukční síň draží vesmírné artefakty, třeba taštičku na prach za miliony

22 hodiny 37 min zpět
Aukční síň Sotheby's připravila na čtvrtek 20. července velkou dražbu 173 položek, které souvisí s lidským dobýváním vesmíru. Právě 20. července slavíme 48. výročí přistání Apolla 11 na Měsíci. V nabídce tak bude třeba i podepsaný emblém mise nebo vybavení astronautů.

FBI varuje: špehovat vás mohou už i hračky

St, 07/19/2017 - 16:51
Obavy o soukromí jsou v době vzájemně propojených zařízení stále více opodstatněné. Zvyšuje se množství senzorů, mikrofonů a kamer v našem okolí, a to nejen v zařízeních, kde bychom to čekali. „Chytrá“ technologie je všude. Rozšiřuje se i do dětských hraček a FBI nyní varuje před jejich zneužitím.

Před 100 lety položili Jugoslávci základy svého státu

St, 07/19/2017 - 03:00
Před 100 lety podepsali chorvatští, černohorští, srbští a slovinští exiloví politici Korfskou deklaraci. Byl to první krok na cestě k samostatnému státu Jugoslávců. O rok později, v prosinci 1918 vzniklo království Srbů, Chorvatů a Slovinců, v jehož čele stála dynastie Karađorđevićů.

Nejznámější android na PC patrně končí

St, 07/19/2017 - 00:00
Remix OS byl jednou z nejlépe vytvořených konverzí operačního systému Android na systémy s procesory x86. Nyní spolu s dalšími produkty Jide Technology pro koncové uživatele patrně skončí.

Končily na skládkách, zbylé promítnou Dunkirk v nejlepší možné kvalitě

St, 07/19/2017 - 00:00
V Praze bude mít jedinečnou premiéru válečný velkofilm Dunkirk. Diváci ho v pražském IMAXu uvidí ze 70mm filmového pásu. Na světě už je pouze 39 kin, kde si unikátní analogovou projekci mohou dovolit. Cinema City na Floře je jedním z nich. Podívejte se, co promítání půltunového filmového pásu obnáší.

Windows 10 už nepodporuje některé systémy s čipem Intel

Út, 07/18/2017 - 14:55
Windows 10 nabízí Microsoft jako poslední OS, který už žádný nový nenahradí a firma jej bude neustále aktualizovat. To však nyní u některých systémů není pravda.

Před 100 lety se narodil francouzský Ray Charles

Út, 07/18/2017 - 14:14
Před 100 lety se ve Francouzské Guyaně narodil zpěvák Henri Salvador. Právě on zpopularizoval v roce 1962 slavnou píseň „Le lion est mort ce soir“, která se později stala titulní písní Lvího krále. Slavný francouzský zpěvák ke konci svého života nadaboval i další disneyovskou postavu, kraba Sebastiana z Malé mořské víly.

Na legendárním trojplošníku létala a umírala největší esa Velké války

Út, 07/18/2017 - 13:00
Mezi nejznámější stíhačky všech dob patří německý Fokker Dr.I z roku 1917. Na tomto typu letounu mimo jiné ukončilo svoji kariéru i největší stíhací eso Velké války, Manfred von Richthofen alias Rudý Baron. Připomeňme si historii legendárního trojplošníku prostřednictvím obrazového materiálu.

Dokážete svou nešikovností zničit USB „flashku“? Zkusili jsme, co vydrží

Út, 07/18/2017 - 00:00
Co se stane, když „flashku“ s daty upečete, zmrazíte, vyperete v pračce nebo hodíte z okna druhého patra? Vyzkoušeli jsme to za vás.

Se správným programem vytvoříte z PC vlastní silný a výkonný hotspot

Út, 07/18/2017 - 00:00
Stačí mít ten správný program a notebook či PC proměníte v improvizovaný router a přístup k internetu umožníte dalším zařízením vybaveným wi-fi. K dispozici jsou i další benefity.

Před 100 lety si britští králové začali říkat Windsorové

Po, 07/17/2017 - 00:00
V konfliktu bratranců, jak se dá s nadsázkou nazvat 1. světová válka, šlo většině evropských monarchií o přežití. Část z nich po konfliktu opravdu zanikla. O existenci svého království bojoval během války i britský král Jiří V.