Hosting

Přihlášení

iDNES.cz
Vše co vás zajímá o internetu, digitální televizi, MP3, počítačích, fotografování a DVD. Recenze, návody, testy, reportáže z technicky zajímavých míst, katalog foťáků a další čtení o technice kolem nás
Aktualizace: 45 min 46 sek zpět

100 let staré Lidové noviny už vyhlížely konec války

22 hodiny 41 min zpět
Také v neděli 22. září 1918 vyšly Lidové noviny. V tomto vydání už se vcelku otevřeně píše o nevalných vyhlídkách Rakouska-Uherska a Německa v příštích týdnech Velké války. Mezi řádky jako by byl cítit začátek konce války.

Přes Sověty dostalo generála Knorra šest láhví whisky a holčička

22 hodiny 46 min zpět
Generál Miloš Knorr se rozhodl po únoru 1948 uprchnout z republiky. S pomocí netradičních prostředků a jednoho špatného padělku se dostal do Vídně, kde začal pracovat pro západní rozvědky.

Vyřešil jsem nejslavnější záhadu, tvrdí devadesátiletý britský matematik

Pá, 09/21/2018 - 21:08
Britsko-libanonský matematik Michael Atiyah tvrdí, že našel důkaz jednoho z nejslavnějších nevyřešených matematických problémů - tzv. Riemannovy hypotézy. Svůj „jednoduchý důkaz“ předvede matematikům příští týden.

Svérázný plán na záchranu Antarktidy. Vědci navrhují podmořské zdi

Pá, 09/21/2018 - 11:45
Tým vědců přišel se zajímavou studií: zpomalit tání antarktických ledovců stavbou podmořských mohyl či valů. Zdůrazňují však, že si jsou vědomi problému realizace a že projekt řeší pouze následky oteplování. Ve studii apelují na řešení příčin.

Americká superzbraň proti ruským a čínským hypersonickým kluzákům

Pá, 09/21/2018 - 00:00
Rusko a Čína intenzivně pracují na speciálních bojových hlavicích, které jsou schopny klouzavým hypersonickým letem „podletět“ protiraketový deštník Spojených států. Americká agentura pro pokročilé vojenské technologie DARPA proto v rámci programu Glide Breaker vyvíjí technologie schopné tyto hypersonické kluzáky zachytit a zničit.

Komu byste měli dát svůj hlas? Poradí redaktoři Technet.cz

Čt, 09/20/2018 - 15:27
Také letos se nás imaginární čtenáři ptají, komu dát hlas v anketě Křišťálová lupa v kategorii Zájmové weby. Pokusíme se na tuto složitou a komplexní otázku odpovědět.

V systému Vulkán objevil teleskop planetu. Spock však na ní zřejmě nežije

Čt, 09/20/2018 - 12:49
V systému 40 Eridani, který je v seriálu Star Trek domovem pana Spocka a dalších Vulkánců, byla objevena první planeta. Vhodné místo pro život to však nebude.

Nejlepší editor fotek zdarma: nemusí se instalovat a vznikl v Praze

Čt, 09/20/2018 - 12:04
Potřebujete otevřít a upravit PSD soubor, ale nemáte po ruce Photoshop? Tato překvapivě svižná online aplikace zvládne skoro vše, na co si vzpomenete. Grafický editor Photopea.com přitom vyvíjí jediný programátor. Podívejte se, jak za pět let vydupal ze země nástroj, který může soupeřit s profesionálním softwarem.

Před 100 lety vrcholil pomyslný „Armagedon“ mezi Turky a spojenci

Čt, 09/20/2018 - 00:05
V náboženské terminologii je Armagedon místem poslední bitvy mezi boží armádou a satanovými vojsky. Jde ale také o skutečné místo, město Megido, kde se uskutečnila řada důležitých historických bitev, jedna z nich právě před 100 lety.

Zlí novináři šíří fámy. Vůdce musí udeřit, psal o roku 1938 německý voják

Čt, 09/20/2018 - 00:00
Přes 200 000 uprchlíků, mnoho mrtvých, zranění a uvěznění, mnoho zničených budov a odstřely mostů a cest v sudetoněmecké oblasti. Takto líčí německý voják situaci v československém pohraničí v roce 1938. Ve své dobové knize píše, že nesnesitelná čechizace sudetských Němců donutila Vůdce k odvetnému útoku na Československo.

Tipy a triky pro Windows 10: představuje se lepší Start menu

Čt, 09/20/2018 - 00:00
Personifikace vládne světu. I proto Microsoft nově umožňuje uživatelům ještě více osobního nastavení systému. Podívejte se na nové možnosti nastavení menu Start a dlaždic. Prozradíme i novinky v aplikacích Kamera a Výstřižky a nechybí ani další tipy a triky.

Na Facebooku je už půlka Česka. Největší sociální síť roste, ale ne všude

St, 09/19/2018 - 14:50
Počet uživatelů sociální sítě Facebook v Česku za poslední rok vzrostl o pět procent na 5,1 milionu lidí. To odpovídá zhruba dvěma třetinám tuzemských uživatelů internetu. Vyplývá to z tiskové zprávy společnosti Facebook. Expanze Facebooku po světě se zpomaluje, stále je však s přehledem největší.

Nevolnost, radiace, psychika. Na co se musí připravit vesmírní turisté?

St, 09/19/2018 - 11:55
Za pět let by se měl na orbit kolem Měsíce vydat Japonec Júsaku Maezawa. Do té doby musí on i lékaři připravit jeho tělo na zkoušky, které ve vesmíru podstoupí. Stejně jako ostatní astronauty, kteří jsou ovšem vybráni mimo jiné na základě fyzických předpokladů. U turismu hrají hlavní předpoklad peníze.

Bulhaři ztratili ve Velké válce přístup k Egejskému moři

St, 09/19/2018 - 00:05
Bulharsko bojovalo během 1. světové války na straně Ústředních mocností. Mělo totiž výrazně provázanou ekonomiku s Rakouskem-Uherskem a Německem. I proto se významně podílelo na útoku na srbské pozice a okupovalo jeho jihovýchodní území.