Hosting

Přihlášení

iDNES.cz
Vše co vás zajímá o internetu, digitální televizi, MP3, počítačích, fotografování a DVD. Recenze, návody, testy, reportáže z technicky zajímavých míst, katalog foťáků a další čtení o technice kolem nás
Aktualizace: 25 min 56 sek zpět

Pozdější nacista Hermann Göring byl postrachem spojeneckého letectva

19 hodiny 35 min zpět
V jednom z německých hlášení z 21. září 1917 lze najít zmínku, že Hermann Göring, velitel německé letecké eskadry Jagdstaffel 27 sestřelil britského pilota Ralpha Curtise během bojového souboje nad Belgií. Pozdější nacista se stal v letech 1914 až 1918 jako letecké eso německým národním hrdinou.

DNA ukázala, že vikingský „válečník“ byl ve skutečnosti žena

19 hodiny 35 min zpět
Ve slavném vikingském hrobě neležel muž, ale žena, tvrdí závěry provokativní studie. Podle některých je čas přehodnotit představy o roli žen ve vikingské společnosti, podle jiných jde o výsledek amatérismu.

Šest nových funkcí, které vás čekají v připravovaných Windows

19 hodiny 35 min zpět
Letošní druhá velká aktualizace Windows 10 se jmenuje Fall Creators Update a mezi největšími novinkami přináší nový vzhled, timeline, data všude, synchronizaci schránky, dokonce i iTunes a pro kreativce možnost nechat si vytvořit působivá videa díky aplikaci Remix. Aktualizaci Microsoft spustí již 17. října.

Vyplatí se investovat do čističky vzduchu? Poradíme komu ano a kdy ne

19 hodiny 35 min zpět
Čistička vzduchu vám může pomoci, ale sama vás alergie nezbaví. Špatné umístění z ní udělá jen drahý kus nábytku. Když se o ní nebudete starat, může i škodit.

Wikileaks začaly zveřejňovat data o ruské firmě, která prý pomáhá špehovat

St, 09/20/2017 - 16:35
Web Wikileaks.org zveřejnil první část uniklých dat, která ukazují, jakým způsobem Ruská federace masově sleduje provoz na síti internet. První část zveřejněných dokumentů se týká ruské IT firmy Peter-Service a nástrojů, které byly zřejmě určeny pro ruskou vládu.

Takto bude vypadat menší a levnější chytrý reproduktor Google Home

St, 09/20/2017 - 11:38
Chytrý reproduktor Google Home bude k dostání v menší a levnější verzi. Hraní muziky bude spíše nouzové, asistentka bude fungovat bez omezení.

Vědci získali superpotravinu z vlčího bobu, nahradí vejce a obohatí jogurt

St, 09/20/2017 - 10:20
Novou technologii výroby dvou doplňků významně zvyšujících nutriční hodnoty potravin si nechali patentovat vědci z katedry kybernetiky Přírodovědecké fakulty Univerzity Hradec Králové. Původní „supersurovinou“, ze které lze doplňky připravit, je na poli rostoucí lupina bílá.

Velký únik. Údaje poloviny Američanů jsou zřejmě na prodej

St, 09/20/2017 - 10:00
Tento měsíc došlo v USA po napadení společnosti Equifax k úniku soukromých dat až 143 milionů lidí. Není to sice největší únik v dějinách, ale dost možná je nejzávažnější. Již teď je přitom zřejmé, že za mnohé mohl velmi laxní přístup Equifaxu.

Vyzkoušeli jsme jako první. Fitbit Ionic mají nové senzory a umí platit

St, 09/20/2017 - 00:00
Zaslouží si pozornost. Jsou to první opravdové chytré hodinky od Fitbitu, které přinášejí nové senzory, podporu aplikací, upravitelné ciferníky, integrovaný hudební přehrávač i bezkontaktní platby. Fitbit Ionic jsme měli možnost testovat ještě před samotným uvedením do prodeje na našem trhu.

Další dějství bitvy u Yper: bitva o hřeben Menin

St, 09/20/2017 - 00:00
20. září 1917 začala další epizoda bitvy u Yper. Britské armádě pod velením sira Douglase Haiga se díky lepšímu počasí podařilo znovu dobýt ztracená území a povzbudit britské jednotky do dalších bojů.

Proč Uber tak děsí taxikáře? Jak porušuje zákon, není jasné

St, 09/20/2017 - 00:00
Agresivní odpor taxikářů vůči řidičům služby Uber v mnohém připomíná ničení strojů za průmyslové revoluce. O co vlastně jde? Složitý spor mezi „starým“ a „novým“ přehledně popisujeme na následujících řádcích.

Internetový smajlík slaví 35 let. Podívejte se, které kandidáty porazil

Út, 09/19/2017 - 18:00
Původně měl usměvavý smajlík :-) označovat každou zprávu, která není myšlena vážně, zatímco zamračeným emotikonem :-( měly být označeny ostatní zprávy. Kolegové Scotta Fahlmana, který smajlíka vymyslel, ovšem měli i jiné nápady, na které už se zapomnělo.

NÁVOD: Jak vyfotit a složit dechberoucí panorama? Zvládne to každý

Út, 09/19/2017 - 17:02
Široké panoramatické fotografie dokážou na první pohled zaujmout. Lépe zachytí pohled na město nebo krajinu a zprostředkují tak zážitek, který běžná fotka 4:3 zkrátka zachytit nemůže. Sestavili jsme návod, podle kterého dokáže panorama složit každý.

Uživatelé Servis24 hlásí omezení dostupnosti, nebude to prý trvat dlouho

Út, 09/19/2017 - 14:49
Elektronické bankovnictví České spořitelny se dnes potýká se zhoršenou dostupností služeb pro některé klienty.

Pražské planetárium zve na setkání s ruským kosmonautem

Út, 09/19/2017 - 13:39
V úterý 19. září od 18 hodin pořádá Hvězdárna a planetárium hlavního města Prahy veřejnou diskuzi s kosmonautem a ředitelem Roskosmosu pro pilotované kosmické lety Sergejem Krikaljovem.