Hosting

Přihlášení

iDNES.cz
Vše co vás zajímá o internetu, digitální televizi, MP3, počítačích, fotografování a DVD. Recenze, návody, testy, reportáže z technicky zajímavých míst, katalog foťáků a další čtení o technice kolem nás
Aktualizace: 46 min 30 sek zpět

Česká Wikipedie „stávkuje“ na protest proti plánované směrnici EU

5 hodiny 50 min zpět
Dnes, ve čtvrtek 21. března je česká verze populární encyklopedie Wikipedia zcela nedostupná. Ke stejnému kroku přistoupily i některé další jazykové mutace. Wikipedistům vadí podoba chystané směrnice upravující autorská na internetu, především články 11 a 13.

Maďaři zkusili před 100 lety založit komunistický stát podle Lenina

16 hodiny 41 min zpět
21. března 1919 vznikla Maďarská republika rad. Jednalo se o pokus založit komunistický stát po vzoru bolševického Ruska. Republika však fungovala jen krátce, do 1. srpna 1919. Významný podíl na jejím zániku mají armády Rumunska a nově vzniklého Československa.

Jak vypadá „bombardování Země“. Satelit pořídil nečekaný snímek

16 hodiny 46 min zpět
Na sklonku minulého roku dopadl do zemské atmosféry jeden z největších meteorů za poslední desetiletí. Nemáme zprávy o tom, že by si všiml někdo na povrchu, přesto se podařilo okamžik zachytit na fotografii.

Triky pro Windows 10: lepší pořizování screenshotů a novinky v Edge

16 hodiny 46 min zpět
Tvorba obrázků ze systému je nyní ještě jednodušší. Kromě toho aktualizace Windows 10 October 2018 Update přinesla i několik vychytávek pro browser Edge. Objevily se nové klávesové zkratky, používat lze jump listy či měnit režim pro čtení.

Na Ulož.to naleznete firemní hesla, faktury, e-maily i lékařské zprávy

St, 03/20/2019 - 14:56
Analýza více než dvanácti tisíc souborů na serveru Ulož.to odhalila překvapivý problém. Někteří jej využívají pro zálohu nebo sdílení firemních dat a kvůli špatnému nastavení je tak dávají veřejně k dispozici, uvedla společnost Sodat SW, která audit provedla.

Intel staví nejrychlejší počítač světa pro vládu USA. Slíbil 1 exaflop

St, 03/20/2019 - 09:41
Americké společnosti Intel a Cray pracují s americkou vládou a Argonne National Laboratory na stavbě superpočítače Aurora. Ten má stát půl miliardy dolarů a měl by dosáhnout výkonu 1 exaflop za sekundu.

Disney koupil 21st Century Fox, jednu streamovací službu věnuje dětem

St, 03/20/2019 - 09:26
Společnost Disney dokončila nákup mediálního giganta 21st Century Fox a s ním i další části streamovací služby Hulu. Svoji chystanou službu Disney+ chce vyhradit pouze pro dětské a rodinné pořady.

Nechte poslat svůj hlas raketou na Mars a odvysílat jej zpět na Zemi

St, 03/20/2019 - 01:00
Až v roce 2021 dosedne na povrch Marsu vozítko ExoMars, na palubě bude mimo jiné i jedenáct krátkých nahrávek od veřejnosti. Jedna z nich může být i vaše. Musíte se ovšem účastnit soutěže, kterou pořádá Ústav fyziky atmosféry a časopis Vesmír.

Výrobce letadel Airbus ukázal létající taxi. Vypadá jako přerostlý dron

St, 03/20/2019 - 01:00
Řešení problémů dopravy ve velkých aglomeracích by částečně mohlo přinést převedení části provozu do vzduchu. Plány na to jsou staré desítky let, ale stále se nenašel vhodný bezpečný prostředek. Vyvíjeno jich bylo již mnoho a jeden z nich představila i letecká společnost Airbus v podobě City Airbusu.

Google ukázal budoucnost hraní. Propojí hráče a diváky na jeden klik

Út, 03/19/2019 - 20:36
Představte si, že sledujete na YouTube herní trailer. Následně kliknete na tlačítko Play a objevíte se okamžitě ve hře, jejíž trailer jste právě dokoukali. Bez instalace a čekání, vše v prohlížeči Chrome. Tak funguje právě představená herní platforma Stadia.

Bestiální vraždy „sekerníka z New Orleans“ zůstávají dodnes neobjasněny

Út, 03/19/2019 - 11:34
Psal se 19. březen 1919 a i v té nejzapadlejší uličce amerického New Orleans byl slyšet jazz. Ne snad že by byl každý obyvatel největšího města Louisiany milovníkem této hudby. V novinách však o týden dříve vyšel vzkaz sériového vraha zvaného „sekerník z New Orleans“, ve kterém varoval před dalším násilím. Tvrdil, že bude znovu zabíjet, ale nevstoupí do budovy, kde bude hrát jazzová hudba, kterou prý miluje.

Kolik je 4 % ze 75? S tímto primitivním trikem to spočítá každý zpaměti

Út, 03/19/2019 - 01:00
Proč by měl vůbec ještě někdo počítat něco zpaměti, říkáte si možná. Tento jednoduchý trik vám ale usnadní každodenní počty a navíc si díky němu připomenete, co to vlastně jsou procenta.

Vytvořte mrknutím oka wi-fi hotspot a ze svého PC sdílejte internet

Út, 03/19/2019 - 01:00
Představíme vám deset programů, které během chvilky prostřednictvím počítače vytvoří wi-fi hotspot. Tak může nabídnout internet i dalším zařízením s wi-fi, jako jsou smartphony, tablety či PC. Potřebujete jen správnou verzi Windows nebo speciální program.

MySpace ztratil všechna data, co na něj uživatelé za dvanáct let nahráli

Po, 03/18/2019 - 21:33
Kdysi to byla největší sociální síť na světě. Začínající umělci na ni nahrávali svoji tvorbu, odstartovala tu sláva kapel jako Arctic Monkeys, Panic! At The Disco, nebo třeba DJ Calvin Harris. Vše je pryč. Při upgradu serverů MySpace ztratil data nahraná uživateli v letech 2003 až 2015.

Vše jako předplatné? Apple na konci března představí velké novinky

Po, 03/18/2019 - 14:15
Hovoří se o tom již dlouho, na tiskové konferenci 25. března se to nejspíše stane oficiální a zřejmě i realitou. Apple spustí vlastní službu videa na přání za předplatné. A sílí spekulace, že formou předplatného budou i jiné služby, například magazíny nebo hry.