Hosting

Přihlášení

iDNES.cz
Vše co vás zajímá o internetu, digitální televizi, MP3, počítačích, fotografování a DVD. Recenze, návody, testy, reportáže z technicky zajímavých míst, katalog foťáků a další čtení o technice kolem nás
Aktualizace: 55 min 24 sek zpět

Nejen Astra. Co víme o rizikových sraženinách po vakcínách proti covidu

9 hodiny 54 min zpět
Začíná být jasné, že některé vakcíny proti covidu-19 mají nečekané vážné vedlejší účinky, které klinické studie neodhalily. Týká se to zatím vakcín AstraZeneca a Johnson&Johnson.

Perseverance na Marsu vyrobil kyslík, stačil by na deset minut dýchání

10 hodiny 53 min zpět
Stroje, které v únoru dorazily na Mars, se tento týden činí. Po úspěšném testu malého vrtulníčku bylo otestováno další zařízení. Jmenuje se Mars Oxygen In-Situ Resource Utilization Experiment (MOXIE) a jeho úkolem je vytahovat z řídké atmosféry Marsu kyslík.

Čeští specialisté na „umělá zemětřesení“ hlídají těžaře po celém světě

22 hodiny 57 min zpět
Těžba ropy a zemního plynu i „čistá“ geotermální energie jsou v jednom ohledu podobně nebezpečné – mohou vyvolat citelné otřesy půdy. Aby nevznikly vážné škody, byť třeba na druhém konci světa, zajišťuje česká firma Seismik.

Musíte zaplatit za válku, nutily velmoci před 100 lety Německo

St, 04/21/2021 - 14:18
Právě před 100 lety vrcholilo vyjednávání Německa s dohodovými mocnostmi ohledně výše válečných reparací.

TikTok se bude v Británii a EU zpovídat ze shromažďování dat o dětech

St, 04/21/2021 - 12:26
Čínská sociální síť TikTok po problémech ve Spojených státech a dalších zemích musí čelit žalobě i v Evropské unii a Velké Británii. Je jí kladeno za vinu, že bez náležitého souhlasu shromažďuje data o dětech. Firma s tím nesouhlasí.

Pilot s bombardérem vyrazil do centra Londýna. A proletěl Tower Bridge

St, 04/21/2021 - 00:00
Kdo se v pátek 5. dubna 1968 v poledne pohyboval v centru Londýna, nemohl věřit svým očím a uším. Těsně nad věžemi Londýna, a dokonce i mezi nimi, se pohyboval proudový bojový letoun, který tam opravdu neměl co dělat.

Starou verzi Windows používají tři z deseti uživatelů. Jak jste na tom vy?

St, 04/21/2021 - 00:00
Někteří uživatelé se zdráhají aktualizovat Windows, není proto divu, že stále pracují v předchozích generacích operačních systémů, i na starých a dnes už Microsoftem nezáplatovaných verzích Windows 10. I když se tím vystavují mnohým bezpečnostním rizikům.

Apple ukázal drahý přívěsek, růžový iMac a iPad s čipem z počítače

Út, 04/20/2021 - 22:18
Společnost Apple představila v úterý nový přírůstek do svého portfolia tabletů, počítačů a dalšího hardwaru. Nový iPad Pro se chlubí především vylepšeným displejem a vyšším výkonem. iMac designem a barevnými variantami a Apple TV novým ovladačem. Firma ukázala i sledovací přívěsek.

Apple se chystá se zpožděním ukázat novinky. Možná tablet i počítač

Út, 04/20/2021 - 16:15
V úterý večer se společnost Apple chystá představit celou řadu novinek za svého hardwarového a možná i softwarového portfolia. Očekávají se především nové tablety, ale objevit se mohou i počítače nebo služby.

NASA ukázala video letu vrtulníčku na Marsu a už chystá další let

Út, 04/20/2021 - 12:03
Pondělní úspěšný let malého vrtulníčku Ingenuity, který se na několik desítek sekund vznesl nad povrch Marsu, bude mít pokračování za několik dní. Nyní si můžete prohlédnout video z letu, který pořídila kamera pojízdné laboratoře Perseverance.

NASA si vybrala dodavatele lodě pro cestu na Měsíc. Vyhrál nejlevnější

Út, 04/20/2021 - 00:00
NASA na konci minulého týdne překvapila oznámením o výherci soutěže pro výběr lodě k návratu lidí na Měsíc. Dodá ji společnost SpaceX, jejíž návrh vyhovoval jak po technické stránce, tak cenou.

Vrtulníček Ingenuity se poprvé proletěl nad Marsem

Po, 04/19/2021 - 12:59
Inženýři NASA upravili časování u spouštění jednotlivých příkazů malého marsovského vrtulníčku a nic už tak nebránilo tomu, aby se v pondělí mohl vznést nad povrch Marsu do výšky tří metrů. Vše sledoval rover Perseverance.

Stávka slovenských zemědělců se před 100 lety nepovedla. Zhatil ji déšť

Po, 04/19/2021 - 12:40
Slovenští zemědělští dělníci ukončili před 100 lety svůj pokus o stávku. Vůbec se nepovedla. Příliš totiž pršelo.

Stratosférická „protibalonová stíhačka“ měla ničit špionážní balony

Po, 04/19/2021 - 00:00
Sovětské výškové protibalonové letadlo Mjasiščev M-17 bylo velice zajímavé, ale v primárně zamýšlené roli zcela zbytečné. Zvlášť když si uvědomíme, že v době vzniku už se nad Sovětským svazem ani nedostávalo amerických špionážních balonů.

Proč ho ještě nevyrábějí všichni? Crossover monitoru a televize dává smysl

Po, 04/19/2021 - 00:00
Je to klasický 32" počítačový monitor, ale jakmile máte práce dost, dálkovým ovladačem si vyvoláte stejné „smart TV“ rozhraní, jako mají televizory Samsung, i se všemi službami videa na přání a internetové televize.

STO OBJEVŮ: Zadej cíl cesty. Díky satelitu už nebloudíme s mapou v ruce

Po, 04/19/2021 - 00:00
I když je mezi řidiči pořád dost staromilců, kteří nedají dopustit na papírovou mapu, satelitní navigace GPS se prosazuje stále víc. A nejen v autě. Seriál o nejvýznamnějších lidských objevech vydával Magazín Víkend.

Toliku, zavři počítač, začala válka. Netradiční fyzikální rozhovor

Ne, 04/18/2021 - 00:00
O tom, jak se spouští pokusný urychlovač uprostřed válečného konfliktu, či o tom, jaká by mohla být budoucnost experimentální fyziky s Anatolijem Sidorinem, fyzikem v mezinárodním ústavu v ruské Dubně.

Československo si chtělo před 100 let ukousnout podíl z válečných reparací

So, 04/17/2021 - 09:57
Před 100 lety Československo řešilo válečné reparace ze strany poraženého Německa. Republika si chtěla z válečné kořisti také něco nárokovat, ale úspěšná nebyla.

„Sovětské Los Alamos“ vedli Němci. Vyvíjely se tu i zbraně pro vesmír

Pá, 04/16/2021 - 00:00
O sovětském jaderném výzkumu, jeho německých protagonistech, zrušeném programu vesmírných zbraní i tutlání havárie v Černobylu se dočtete v rozhovoru s fyzikem, odborníkem na urychlovače částic Anatolijem Sidorinem, který dnes působí v mezinárodním ústavu v ruské Dubně.

Takhle by to šlo. Nové FreeBuds 4i nemají velké slabiny, ale skvělou cenu

Pá, 04/16/2021 - 00:00
Obrovské konkurenční soupeření na poli zcela bezdrátových sluchátek jednoznačně nese ovoce. Tak kvalitní a tak levná sluchátka, jaká se v poslední době objevují, tu nikdy nebyla. Huawei tyto řady rozšiřuje modelem s aktivním potlačením okolního hluku, který ničím úplně nenadchne, ale ničím rozhodně neurazí a je za skvělou cenu.