Hosting

Přihlášení

iDNES.cz
Vše co vás zajímá o internetu, digitální televizi, MP3, počítačích, fotografování a DVD. Recenze, návody, testy, reportáže z technicky zajímavých míst, katalog foťáků a další čtení o technice kolem nás
Aktualizace: 22 min 50 sek zpět

KOMENTÁŘ: Jsme připraveni žít s robotem? Lidskou práci spíš imituje

1 hodina 22 min zpět
AI, Artificial Intelligence, tedy umělá inteligence. Vstupuje čím dál víc do našich životů, ať se nám to líbí, nebo ne. Navrhla i titulek k tomuto článku. Zněl: „Umělá inteligence: odpověď na všechny naše problémy, alespoň na ty nudné,“ píše ve svém komentáři pro MF DNES šéfproducentka portálu mujRozhlas.cz Anna Vošalíková.

Nejlevnější z drahých. Tablet Surface Pro 9 zastane blok i počítač

16 hodiny 22 min zpět
Skvěle se na něm pracuje dotykovým perem, z tabletu se snadno promění v plnohodnotný počítač, většinu času je úplně tichý a na jedno nabití vydrží celý čilý pracovní den. Jaká je nejlevnější verze z nejvyšší řady tabletů Surface od Microsoftu?

KVÍZ: Postavte se k tomu čelem. Letadla nikdy neomrzí

Ne, 01/29/2023 - 01:00
Úkolem následujícího kvízu je poznat typ letadla na fotografii z čelního pohledu. I když kvíz řada čtenářů magazínu Technet.cz shledá jednoduchým, přesto i pro znalce může být zábavným a minimálně u poslední otázky to bude chtít pozornější pohled.

Býložravec s přilbou pomohl odhalit proměny koster kachnozobých dinosaurů

So, 01/28/2023 - 01:00
Corythosaurus casuarius je poměrně dobře známý druh kachnozobého dinosaura, jehož hlavu zdobil výrazný „přilbový“ výběžek. Různé nálezy kachnozobých dinosaurů ukázaly, jak se vyvíjela jejich kostra.

Kapitán letadla měl infarkt. Tragicky havarovalo v poli za Londýnem

Pá, 01/27/2023 - 01:00
Jednu z nejhorších leteckých katastrof zapříčinil infarkt kapitána letadla Trident společnosti British European Airways. V té době nejtragičtější letecká havárie ve Velké Británii si vyžádala 118 obětí na životech.

Nedávno objevený asteroid proletěl blíže Zemi než létají některé družice

Čt, 01/26/2023 - 21:07
Byl to jeden z nejbližších průletů asteroidu za dobu, co probíhá jejich sledování. Nedávno objevný objekt s označením 2023 BU Zemi minul ve vzdálenosti o něco větší než 3 500 kilometrů. Ale ani kdyby se se Zemí střetl, tak by to vzhledem k jeho velikosti nevyvolalo problémy.

První československé letouny pro export byly stíhačky

Čt, 01/26/2023 - 01:00
Řada československých letadel se stala exportním artiklem a některé typy se v zahraničí i licenčně vyráběly. Pro veřejnost o letectví se tolik nezajímající může být zajímavou informací, že vůbec prvním letounem z Československa exportovaným byl typ stíhací. Konkrétně Šmolík Š.20L do Litvy.

Hackněte si registr Windows 11, ale jen když víte, co děláte

Čt, 01/26/2023 - 01:00
Žádný software není dokonalý. Ani sebelepší operační systém. Proto i Windows potřebuje čas od času trochu přenastavit. Největší změny uživatelé dělají v jeho vzhledu, mění i vybrané vlastnosti v ovládání a upravují chování funkcí. Podívejte se na několik oblíbených změn v registru Windows, které mu vrátí některé opěvované vlastnosti.

Robot od OpenAI složil zkoušky na právnické fakultě, může ohrozit tradiční výuku

St, 01/25/2023 - 20:59
Chatovací robot neziskové organizace OpenAI úspěšně složil přijímací zkoušky na americkou právnickou fakultu. Dokázal napsat eseje na různá témata - od ústavního práva přes daně až po delikty. Systém nazvaný ChatGPT podle agentury AFP při práci používá velký vzorek textů z internetu. Umělá inteligence podle pedagogů může ohrozit zažité výukové metody ve třídách.

Uživatelé online služeb Microsoftu čelili výpadku. Firma vrátila nastavení

St, 01/25/2023 - 13:35
Ve středu dopoledne bylo mnoho uživatelů postiženo výpadkem služeb Teams, Microsoft (dříve Office) 365, Xbox Live a dalších. Výpadek mohl být způsoben novým síťovým nastavením, které firma podle svých slov vrátila do původní podoby.

POZOR VLAK: Česká Třebová pod mikroskopem a Potkani na kolejích

St, 01/25/2023 - 10:17
Tvůrci železničního magazínu POZOR VLAK vás v nejnovějším vydání provedou veřejnosti nepřístupnými prostory železniční stanice Česká Třebová. Bude to zajímavá podívaná, protože jde o významný železniční uzel nejenom v rámci České republiky, ale i v celoevropském měřítku.

Obracíte zoufalstvím oči v sloup? S novou funkcí to šéf nepozná

St, 01/25/2023 - 01:00
U videokonference je obtížné navazovat oční kontakt. Buď hledíte na monitor, a tedy stranou, nebo koukáte přímo do kamery a pak zas nevidíte toho druhého. Softwarová novinka firmy Nvidia to umí napravit, zneužít lze i k maskování nepravostí.

Až dostaneme západní tanky, Rusové budou zase utíkat, říkají vojáci

St, 01/25/2023 - 01:00
V těchto dnech se s napětím očekává rozhodnutí ve věci poskytnutí německých tanků Leopard 2 obráncům Ukrajiny, kteří dosud používali jen tanky sovětské výroby. Jak vypadá válka na Ukrajině z pohledu těch, pro které jsou tyto stroje určené? Náš spolupracovník Tomáš Kolařík měl u Bachmutu možnost hovořit s osádkou ukrajinského tanku. Vojáci si přáli zůstat v anonymitě.

Ráj dělníků? Noviny před 100 lety kritizovaly Sovětský svaz

Út, 01/24/2023 - 10:15
Sovětské novinky, s takovým titulkem vyšlo 23. ledna 1923 v českých Národních listech několik zpráv o tom, jaká situace panuje v teprve tři týdny starém Sovětském svazu. Vyplývalo z nich, že se zdaleka nejedná o takový „ráj dělníků“, jak zemi její představitelé popisovali.

Neprozrazujete Microsoftu více, než byste chtěli? Zkontrolujte tato nastavení

Út, 01/24/2023 - 01:00
Data jsou to nejcennější, co firmy mají. Toho si je velmi dobře vědom i Microsoft, a tak uživatele v rámci „regulí“ sleduje na každém kliku. Hodně patrné to je ve Windows, ale pozadu nejsou ani další služby této společnosti.

Ošetřují na ukrajinské na frontě a doma učí, jak zachraňovat raněné

Út, 01/24/2023 - 01:00
Od března 2022 sledujeme skupinu českých profesionálních záchranářů, kteří se rozhodli pomáhat na Ukrajině. Jejich znalost bojové medicíny vyústila v improvizované přednášky pro tamní zdravotníky. Později přišli s několika nápady, které by mohli na frontě pomoct zraněným přežít. Mají další plány a kurzy začali pořádat i v Čechách. Výtěžek použijí k návratu na frontu.

K čemu jsou tobolky, které marsovský rover odhazuje na povrchu Rudé planety

Po, 01/23/2023 - 01:00
Těsně před vánočním svátky zanechal rover Perseverance na povrchu Marsu malý dárek. Bylo to titanové pouzdro, které obsahuje odebraný vzorek z této planety. Proč ho ale pojízdná laboratoř neodveze s sebou a co s ním bude dále?

Rambousek jako první sepsal příběh bratrů Mašínů. Narodil se před 100 lety

Ne, 01/22/2023 - 10:34
Před 100 lety se narodil asi nejznámější český protikomunistický agent-chodec, spisovatel, propagátor příběhu bratří Mašínů, Ota Rambousek.

„Nadzvukový strategický bombardér“ Mjasiščev M-50 byl falešným strašákem

Ne, 01/22/2023 - 01:00
V roce 1959 vzlétl prototyp vizuálně zajímavého stroje Mjasiščev M-50. Sověti chtěli nadzvukový letoun pro dopravu jaderných pum do Spojených států. Takový výrobek však představoval pro sovětský průmysl tvrdý oříšek. Trn z paty jim potom vytáhla jejich první mezikontinentální balistická střela, a tak ukončení projektu M-50 ani nemuseli oplakávat.

NASA se bojí výbuchu Starship. SpaceX tak připraví další rampu pro Crew Dragon

So, 01/21/2023 - 01:00
Floridská odpalovací rampa LC-39A je v současnosti jediná, odkud SpaceX může provádět starty kosmické lodi Crew Dragon s astronauty. Jenže firma Elona Muska začala pouhých pár set metrů vedle tohoto cenného zařízení stavět novou orbitální rampu pro obří raketu Starship.