Hosting

Přihlášení

iDNES.cz
Vše co vás zajímá o internetu, digitální televizi, MP3, počítačích, fotografování a DVD. Recenze, návody, testy, reportáže z technicky zajímavých míst, katalog foťáků a další čtení o technice kolem nás
Aktualizace: 25 min 40 sek zpět

ISS doplňuje přísně izolovaná posádka letící původně nákladní raketou

4 hodiny 18 min zpět
Na Mezinárodní vesmírnou stanici se ve čtvrtek dostávají tři noví obyvatelé. Jejich let doprovází několik unikátních událostí: jednak byli před startem v přísné karanténě a také poprvé letí raketou Sojuz-2.1a, která doposud sloužila jen pro vynášení nákladu.

INTERAKTIVNÍ GRAF: Porovnejte, jak se koronavirus šíří v různých zemích

5 hodiny 47 min zpět
Statistik, jak se šíří pandemie nového koronaviru, existují spousty. Někdy je ale těžké dát různá čísla do kontextu. Vytvořili jsme proto pro čtenáře jednoduchý nástroj, pomocí kterého lze porovnat libovolné země světa. A to už od začátku roku 2020, kdy byl virus jen lokální čínskou záležitostí.

Ostrava se zapíše do dějin biologie v názvu řasy nalezené na haldě

8 hodiny 49 min zpět
S pojmenováním odvozeným od města Ostravy budou pracovat biologové po celém světě. Nový rod řas získal název Ostravamonas poté, co jej mladá vědkyně Ostravské univerzity popsala díky vzorku objevenému na Heřmanické haldě, hořícím odvalu po těžbě uhlí.

Rouška zastaví koronavirus, potvrdili vědci. Laboratoří je i celé Česko

10 hodiny 45 min zpět
Experimenty potvrdily, že klasická chirurgická rouška výrazně snižuje výskyt koronaviru ve vydechovaném vzduchu. Světová zdravotnická organizace však ohledně roušek vydává zdánlivě rozporuplná vyjádření. Na jednu stranu je doporučuje, na druhou nechce, aby si lidé mysleli, že chrání nositele.

Jeden respirátor dvacetkrát. USA snižují spotřebu pomůcek sterilizací

19 hodiny 27 min zpět
Respirátory pro zdravotníky jsou nedostatkové zboží v řadě zemí světa. V USA proto úřady zveřejnily postup, jak tyto pomůcky sterilizovat a použít vícekrát. V Česku je situace poněkud nepřehlednější: nemocnice mají svolení sterilizovat, není však jasné, jak mají postupovat.

Proč si vládní experti myslí, že je šíření viru pod kontrolou

St, 04/08/2020 - 22:08
Šíření nemoci covid-19 se v Česku podařilo zpomalit tak, že počet nových případů by se měl zvyšovat jen pomalu, možná dokonce i mírně klesat. To bylo hlavní sdělení tiskové konference ministerstva zdravotnictví z osmého dubna. Podívejte se, čím své tvrzení experti dokládají a v čem jsou jejich odhady nejisté.

OBRAZEM: Podívejte se, jak vypadal superúplněk u nás i ve světě

St, 04/08/2020 - 10:39
V noci na středu jsme měli možnost sledovat Měsíc v úplňku, když se při tomto úkazu přiblížil na nejmenší vzdálenost za poslední rok. Fotografové po celém světě využili příležitosti a zaznamenali tento superúplněk na svých snímcích.

Aplikace vás vezmou do Národního technického muzea nebo s nimi uvaříte

St, 04/08/2020 - 00:00
Zajděte si do muzea, i když je zavřené, nebo si připravte dobré jídlo. Také můžete pomoci s výzkumy nebo si zarezervovat chalupu na léto. Možná právě tyto aplikace se vám mohou hodit v současné době, kdy trávíte prakticky celé dny doma.

Legendární ICQ již není pro „fosily“. Mladé láká zajímavými funkcemi

Út, 04/07/2020 - 15:05
Komunikační program ICQ vychází v nové verzi. Tvůrce ji považuje za natolik převratnou, že celý produkt přejmenoval na ICQ New.

Před 100 lety se narodil autor bláznivé komedie Připoutejte se, prosím!

Út, 04/07/2020 - 13:52
Před 100 lety se narodil slavný spisovatel Arthur Hailey. Autor celé řady světových bestsellerů se proslavil mimo jiné i jako scénárista bláznivé komedie Připoutejte se, prosím!

Vyřeší nedostatek ventilátorů během pandemie „rozdvojka“? Jen těžko

Út, 04/07/2020 - 12:00
V USA úřady schválily pro nouzové využití pomůcku, která umožní připojit více pacientů k jednomu ventilátoru. Na pohled jednoduché řešení ovšem hlavní potíž neřeší.

Zombie účet Netflixu překvapil českou divačku, začal jí strhávat peníze

Út, 04/07/2020 - 11:10
Když vám z karty strhnou platbu za předplatné služby, kterou jste před půl rokem zrušili, je to podivné. Pokud kvůli změně přihlašovacích údajů nemůžete odběr znovu ukončit, je to problém. Přesně s tím se na nás obrátila čtenářka. Radíme, jak tomu předcházet.

Chystá se nejjasnější úplněk roku. Měsíc se bude zdát větší o 13 procent

Út, 04/07/2020 - 11:07
Trochu vzruchu pro lidi zavřené kvůli koronaviru v domácnostech by mohl přinést jeden vesmírný úkaz. Dnes v noci bude Měsíc v úplňku a zároveň hodně blízko Zemi. Letos již tak velký Měsíc na obloze neuvidíte a ani v předchozích třinácti měsících nebyl tak blízko.

Programy, za které nedáte ani korunu, a přitom je nebudete chtít dát z ruky

Út, 04/07/2020 - 00:00
Vytvořit wifi hotspost, zobrazit zapomenuté heslo k bezdrátové síti, najít uzavřenou stránku, odinstalovat co nejlépe programy, upravit hlasitosti aplikací, či je ovládat myší, a ještě více. To jsou jen některé z pomocníků od Nirsoftu. My jsme vybrali deset zajímavých z pohledu běžného uživatele.

Facebook odborníkům ukáže, jak se lidé pohybují a kde hrozí další nákaza

Po, 04/06/2020 - 22:01
Velká data by mohla pomoci predikovat šíření nového koronaviru. Doufá v to Facebook, který dal výzkumníkům z celého světa nové nástroje, jak využít anonymizovaná data při modelování a predikci nákazy. Využívá data, ke kterým mu jeho uživatelé dali povolení skrze tzv. „historii polohy“.

Překladače z cizího jazyka: chytří pomocníci nebo úplná katastrofa

Po, 04/06/2020 - 12:00
Na zemi se mluví asi šesti tisícovkami jazyků. Nejrozšířenější angličtinou se dorozumí jen zhruba pětina lidstva. I proto se automatické překladače jeví jako geniální vynález, který umožňuje domluvit se každému s každým. Jenže umělá inteligence stále není dokonalá.

Zkuste televizi jinak, nebuďte už otrokem televizního programu

Po, 04/06/2020 - 06:00
Konec vysílání ve formátu DVB-T není jen příležitostí pro pořízení nového televizního přijímače, ale zároveň k tomu, začít přemýšlet o způsobu využívání TV služeb. Televizi už nemusíte sledovat jen za pomoci antény.

High-tech perly od Cabasse ozdobí obývák a překvapí výkonem

Po, 04/06/2020 - 00:00
Aktivní reprosoustavy Cabasse Pearl Akoya patří do kategorie luxusní elektroniky – vzhledem, materiály, technologiemi i cenou. A protože se jedná o velmi zajímavý exemplář, vyzkoušeli jsme, jak funguje v reálném provozu a především jak hraje.

STO OBJEVŮ: Noviny slavného Pulitzera byly překvapivě bulvární

Po, 04/06/2020 - 00:00
Čteme je už přes 400 let, někteří si bez nich nedokážou představit ani den. Přestože se tištěné noviny prodávají daleko méně než dřív, patří ke klíčovým vynálezům lidstva. Seriál o nejvýznamnějších lidských objevech vydával Magazín Víkend.

Do ostrých akcí nad Francií se naši letci dostali už za podivné války

Ne, 04/05/2020 - 00:00
Výrazných úspěchů v boji proti Hitlerovskému Německu dosáhli českoslovenští letci již v řadách francouzského letectva. Plně se to rozhořelo sice až při bitvě o Francii, která začala 10. května 1940, ale první úspěchy a první ztráty přišly mnohem dříve – během tzv. podivné války.