Hosting

Přihlášení

iDNES.cz
Vše co vás zajímá o internetu, digitální televizi, MP3, počítačích, fotografování a DVD. Recenze, návody, testy, reportáže z technicky zajímavých míst, katalog foťáků a další čtení o technice kolem nás
Aktualizace: 2 min 58 sek zpět

Nahaté fotky v telefonu skryje před cizími zraky šikovná aplikace

7 hodiny 3 min zpět
Do přehledu užitečných mobilních aplikací jsme tentokrát zařadili například aplikaci, která vyhledá a skryje lechtivé fotky a videa ve vašem mobilním zařízení, novou aplikaci Českého rozhlasu pro děti nebo aplikaci pro automatický výpočet matematických rovnic.

OBRAZEM: Starý, žravý, ale spolehlivý. AČR stále používá dopravní Jak-40

7 hodiny 3 min zpět
Jedinou vyloženě slabou stránkou sovětského Jaku-40 je vysoká spotřeba paliva. Potom už následují jen samá pozitiva: provozní spolehlivost, dobré letové vlastnosti a komfortní interiér. Nejvíce těchto letadel bylo exportováno do Československa, ještě koncem druhé dekády jedenadvacátého století provozuje Armáda ČR dva exempláře.

Sotva Rakousko vzniklo, už se mělo dělit. Zabránily tomu mocnosti Dohody

So, 12/14/2019 - 08:25
Západoevropské země se rozhodly politicky zachránit Rakousko. Dohodové mocnosti před 100 lety nechtěly dopustit rozpad tohoto nového státu.

V naší galaxii měla být černá díra, která se vymyká poznatkům. Ale asi není

Pá, 12/13/2019 - 09:46
Mezinárodní tým vedený čínskými astronomy zveřejnil informace o objevu černé díry, která neodpovídá současným poznatkům o vývoji hvězd a jejich proměny v černou díru. Tento objekt totiž měl být několikrát hmotnější, než je tomu u jiných černých děr v Mléčné dráze. Poslední informace však hovoří o možných chybách v závěrech objevitelů.

DNA člověka lze změnit, řekla v Rozstřelu forenzní genetička

Čt, 12/12/2019 - 14:31
Práce forenzní genetičky zasahuje do mnoha oblastí. Halina Šimková, která byla hostem čtvrtečního Rozstřelu, se právě touto prací zabývala. V pořadu poukázala na mnohá úskalí i překvapivé okolnosti, které tato věda přináší.

Před 100 lety skončila pandemie španělské chřipky

Čt, 12/12/2019 - 01:05
Na konci roku 1919 skončila pandemie španělské chřipky, která propukla o rok dříve, na konci 1. světové války. Na její následky zemřelo celosvětově až 100 milionů lidí. Onemocnění vzniklo zřejmě přenosem z ptáků, podobně jako H5N1. Na území Česka si pandemie vyžádala zhruba 75 tisíc mrtvých.

Nevíte co? Tipy na dárky, o kterých možná nevíte, že existují

Čt, 12/12/2019 - 01:00
„Hele, to je dobré, to jsem neznal,“ překvapí nás občas někdo údivem nad věcí, kterou považujeme za docela běžnou. Tento přehled tipů na dárky se proto ponese v podobném duchu. Má ukázat těm, kteří se nezabývají technologickými novinkami, jaké „vychytávky“ jsou dnes běžně na trhu a co se s nimi dá dělat.

Zemřel muž, který čárovým kódem začal celosvětovou maloobchodní revoluci

St, 12/11/2019 - 13:56
Americký inženýr George Laurer, který přispěl k rozšíření čárového kódu v obchodech po celé planetě, zemřel ve věku 94 let. Laurer skonal minulý čtvrtek a v pondělí byl pochován ve městě Wendell v americkém státu Severní Karolína.

Měly být revolucí, je z nich propadák. AR brýle se vůbec neprodávají

St, 12/11/2019 - 01:01
Jeden z nejvíce sledovaných start-upů, který se zabývá rozšířenou realitou (AR), je možná na pokraji krachu. Firma, v jejímž představenstvu v minulosti zasedal i šéf Googlu Sundar Pichai nebo bývalý šéf Qualcommu Paul Jacobs, totiž neplní své plány.

Molotovův koktejl: finský lihovar přinášel zkázu sovětským tankistům

St, 12/11/2019 - 01:00
Podobně jako nouze naučila Dalibora housti, museli se finští obránci během zimní války spolehnout v boji se sovětskými tanky na improvizované protitankové zbraně – zápalné lahve. Od těch dob se takovým lahvím říká Molotovovy koktejly.

Zemřel geniální konstruktér a milovník špičkového zvuku Ken Ishiwata

Út, 12/10/2019 - 19:02
Ken Ishiwata je pro milovníky skvělého zvuku významnou osobností. Nejen jako ambasador společnosti Marantz se čtyřicet let podílel na zvukovém ladění produktů, některé pak dotahoval v rámci svých limitovaných edicí k dokonalosti. Pětadvacátého listopadu zemřel ve věku 72 let.

Televizní Olymp: 8K TV od Samsungu vytříská kvalitu i z běžného vysílání

Út, 12/10/2019 - 01:00
Ačkoli by se dnes mohlo zdát pořízení 8K televizoru jako absurdní nesmysl, u velkých úhlopříček to překvapivě smysl dává. Díky výkonné elektronice totiž ve vysoké kvalitě zobrazí i běžné vysílání.

K ISS dorazily lodě s myšmi „kulturistkami“ či systémem na kontrolu migrace

Po, 12/09/2019 - 17:33
Hned dvě návštěvy ve dvou dnech přivítala na Mezinárodní vesmírné stanici tamní posádka. Obě přivezly potřebné vybavení a nové vědecké experimenty. Mezi nimi například geneticky upravené myši s dvojnásobkem svalů nebo robotickou hlavu, která má umět „číst“ emoce.

Vědci odnaučili mikroby jíst. Je to, jako by ze zvířete udělali rostlinu

Po, 12/09/2019 - 01:00
Izraelským biologům se podařilo přesvědčit běžnou bakterii, aby se naučila zcela novému kousku: využívat oxid uhličitý z atmosféry. Nový „umělý“ organismus by mohl posloužit například k výrobě léků.